İptv Nedir?


İP kelime anlamı olarak Internet Protocol. TV ise bilindiği üzere günlük hayatımız da kullanmış olduğumuz televizyonu belirtir.

İptv Nasıl Çalışır?


İptv internet bağlantısı üzerinden, donanımsal ve yazılımsal olarak kod çözüp bağlı olduğu server üzerinden veri aktarımıyla, gerçek zamanlı, görüntü ve ses sağlamaktadır.. tanımlı bir internet ağı gerekmeksizin mobil ve sabit internetlerin tamamında sorunsuz sekilde çalışmaktadır. Herhangi bir çanak anten, kablo veya setupbox a ihtiyacınız olmadan sadece internete bağlanarak dilediğinizce kullanabilirsiniz. İnternet sağlayıcı modeminizin uzak olması bu sebeple network kablosu istenmemesı durumunda dahili wifi ile kablosuz ve sağlıklı bir sekilde internete bağlanabilirsiniz.

İptv Nerelerde Kullanılabilir?

İPTV ister mobil olarak tablet ve telefondan isterseniz akıllı televizyon, android box ve apple tv cihazınıza tanımlanarak dünyanın neresinde olursanız olun kullanbilirsiniz.

İptv Hangi Cihazlarda Kullanılabilir.

İPTV eski tip tüplü tv, lcd, led, plasma gibi televizyonlar da setup box ile sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Smart tv ve andorid tv lerde herhangi bir cihaza ihtiyaç olmadan sadece televizyonunuza kurulacak bir uygulama sayesinde harici kumanda kullanmadan televizyonunuzun kumandasıyla pratik bir şekilde kullanabilme imkanı sağlar. En hızlı erişim yolu olan artık hayatımızın bir parçası olan telefonlarımıza ve tabletlerimize kurulumu da bir o kadar basittir. Kurulacak bir uygulama sayesinde ister wi-fi ister mobil hattınızdan kablosuz olarak dilediğiniz yerde kullanım imkanı sunar.

Kurulduğumuz günden bu yana As Elektronik olarak Beylikdüzü, Bahçeşehir, Büyükçekmece, Avcılar ve Esenyurt bölgelerinde faaliyetlerimizi başarı ile sürdürmekteyiz. Bu bölgelerde hızlı ve yerinde teknik servis hizmetimizle müşterilerimizin konforu için çalışmaktayız.

İptv de Neler Var?

Bağlı bulunduğunuz server e göre değişiklik göstermekle birlikte izlemek isteyebileceğiniz tüm yayınları sağlamaktadır.

Başlıca taraftarı olduğunuz futbol ve basketbol, NBA yada La liga, uefa şampiyonlar ligi, premier lig, serie A, bundesliga gibi dünyaca ünlü liglerin tüm maçlarını. belki de voleybol yada curling bazı zamanlar bilardo gibi aklınıza gelecek tüm dünya spor müsabakalarını izlemenize olanak sağlar.

Belgesel severler için ise Discovey channel, animal planet, iztv, national geographic, nat geo wild, discovery science gibi hem Türkçe hem 12 ayrı dilde yayın yapan 100lerce belgesel kanalının tadını çıkarabilirsiniz

Film ve dizi keyfi yaşamak isteyenler için 100lerce yerli ve yabancı tüm diziler, ödüllü filmler, dünyaca ünlü Hollywood un aksiyon dolu filmleri veya bollywood un dram üzerine ödül almış film ve dizilerini bağlı bulunduğu kanaldan canlı olarak izleme imkanı sağlar, veya aynı dizi, filmleri durdurma, geri ala özelliği olan Vod veya Seç izle bölümlerinden faydalanarak kolay arama motoru sayesinde hızlıca, vakit kaybetmeden tek tuşla keyifle izeyebilirsiniz

İptv Netflix, blutv, d-smart, digitürk, tivibu, tvplus gibi ücretli platformları tek listeyle ulaşabilmenizi ve gerçek zamanlı izlemenize olanak sağlar. 12 ayrı dilde yayın yapan toplamda 7000 in üzerinde dünya kanalları izlemek artık çok kolay.

İptv Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İptv binlerce kanalı gerçek zamanlı yayınlamaktadır. Bu sebeple server ile iptv arasında sürekli veri aktarımı gerçekleşmektedir. Buna bağlı olarak öncelikle bağlantı kopması yaşamayacağınız, sağlıklı bir internet ağı gerekmektedir. 2. Husus iptv server sağlayıcınızın güvenirliği dir. İptv server sağlayıcıları aracı firmalara topluca server bağlantısı satmaktadır. Bu aracı firmalar merdiven altı şeklinde tabir edilen kötü niyetli kişilerden oluşabilir. hızlı ve ucuz satış tekniğiyle kendilerine kullanıcı aramaktadır. Firma adresi olmayan veya hayali firma görüntüsünde açılmış adres teyidi alınmamış kişilerden kesinlikle alınmamalıdır. Bu tur firmalar çok uygun fiyatlara aynı kodlamayla birkaç kullanıcıya iptv satmaktadır. Günümüzde çok karşılaşılan genellikle iptv kullanıcılarının en büyük şikayeti olan arıza yayın esnasında görüntü donmasıdır. Bunun sebebi ise aynı kodlamayla birkaç kişiye satılmış olmasıdır.

As Elektronik İPTV Sistemleri olarak öncelikli amacımız müşteri memnuniyetidir. Bu sebeple sistemimizi sürekli olarak güncellemekteyiz. Özel kodlama sayesinde sadece bir kullanıcı aktif olarak kullanabilmektedir. Kodlamanın çalınması ve aynı koddan aktif 2 üyelik olduğu an sistem otomatik olarak üyeliği bloke ediyor ve esas sahibine bu konuyla ilgili şifre değişikliğini belirtiyor.